no-img
مرجع دانلود طرح توجیهی ایران

طرح توجیهی زنبورداری | مرجع نگارش طرح توجیهی


مرجع دانلود طرح توجیهی ایران
مطالب ویژه
adsads

ادامه مطلب

طرح توجیهی زنبورداری
zip
فوریه 3, 2020

طرح توجیهی زنبورداری


 

زنبورداری

تعریف طرح توجیهی :

گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد، گزارش طرح توجیهی، نام دارد.

زنبورداری
طرح توجیهی زنبورداری

زنبورداری (beekeeping) به معنای مراقبت و نگهداری از زنبورها برای تولید عسل، موم، ژل رویال و دیگر محصولات حاصل از پرورش زنبورعسل میگویند. زنبورهای مزرعه‌ برای جمع آوری شهد و تغذیه از گل ها، بیرون می روند. آن ها با خرطوم خود شهد موجود در گل ها را می مکند و در قسمت ویژه شکم خود که به آن معده  عسل می گویند ذخیره می کنند. به خاطر بال زدن سریع زنبورها آب اضافی موجود در عسل تبخیر می شود و به حدود ۱۸ درصد می رسد. جالب است بدانید که زنبور عسل هرگز نمی خوابد و اگر شما در شب بین کندوها قدم بزنید صدای وزوز زنبورها که مشغول تبخیر آب عسل و یا دهان به دهان کردن آن می باشند می شنوید.

بعد از اینکه زنبور عسل ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز کرد و عسل را هم غلیظ کرد آن را در خانه های شش ضلعی ذخیره می کند و با لایه ای از موم نازک که ما به آن پولک می گوییم درب استوانه را پلمپ می کند تا زمانی که یا خود زنبورها عسل را بخورند و یا زنبوردار عسل را برداشت کند. بد نیست بدانیم که در مناطقی از کشور که رطوبت موجود در هوا بسیار بالاست و نزدیک دریا هستند زنبور نمی تواند میزان آب را به مقدار مطلوب برساند و به همین دلیل این عسل ها رقیق تر هستند اما در مناطق کوهستانی و خشک زنبور به راحتی رطوبت عسل را کنترل می کند. 

توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

زنبورداریدرباره نویسنده

e-tojihi.com 39 نوشته در مرجع دانلود طرح توجیهی ایران دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *