no-img
مرجع دانلود طرح توجیهی ایران

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروئی و صنعتی | مرجع نگارش طرح توجیهی


مرجع دانلود طرح توجیهی ایران
مطالب ویژه
adsads

ادامه مطلب

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروِئی و صنعتی
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مارس 5, 2020

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروِئی و صنعتی


 

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروِئی و صنعتی

تعریف طرح توجیهی :

گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد، گزارش طرح توجیهی، نام دارد.

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروئی و صنعتی

 

طرح توجیهی تولید انواع گل و گیاهان داروِئی و صنعتی

گیاهان دارویی گیاهانی هستند که اندام‌های آن‌ها حاوی مادهٔ مؤثره میباشد. این ماده که کمتر از ۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده است. گیاهان دارویی که قرن ها برای درمان بیماری های مختلف در انسان ها بودند، جایگزینی داروهای شیمیایی شدند و عطاری هایی که بوی خوش گیاهان دارویی آنها از چندین متر آن طرف تر به مشام افراد سالم و بیمار می رسید، جای خود را به داروخانه های متعددی داده اند که در قفسه های شیک آنها داروهای شیمیایی با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته اند.

در کشور بیش از 8000 گونه گیاهی و حدود 1000 گونه گیاه دارویی وجود دارد که در این میان، 600 تا 800 گونه گیاهی، دارویی بودنشان اثبات شده است. به غیر از فواید پزشکی این گیاهان، اشتغالزایی و کارآفرینی مهم‌ترین جنبه مورد توجه در این بحث است. از کشت این گیاهان تا فرآوری و تبدیل آنها به داروهای گیاهی زمینه مساعدی برای ایجاد شغل فراهم می‌شود.

هدف از تولید گیاهان دارویی، تهیه محصولی است که درمانگر باشد، برای تولید 10 لیتر اسانس گیاه دارویی مریم گلی نیاز است تا حدود 10 تن از این محصول فرآوری شود که با تمام هزینه‌ها از ابتدای کاشت تا انتهای تولید اسانس در حدود 250 تا 300 میلیون تومان هزینه به همراه خواهد داشت، اما امکان تهیه اسانس سنتزی یا مصنوعی آنکه وارداتی و مضر و سرطان‌زا میباشد هم با قیمت حدود 50 میلیون تومان وجود دارد. بسته به نوع گیاه پرورشی هزینه‌های تولید متفاوت میباشد، مثلاً برای کشت بادرنجبویه در یک هکتار نیاز به تهیه 120 هزار نشا با قیمت هر عدد 70 تومان وجود دارد درحالی‌که برای کشت هر هکتار به‌لیمو 70 هزار نشا نیاز است که هر کدام ما بین 450 تا 600 تومان قیمت دارند.

توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

سفارش طرح توجیهیدرباره نویسنده

e-tojihi.com 39 نوشته در مرجع دانلود طرح توجیهی ایران دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *