no-img
مرجع دانلود طرح توجیهی ایران

طرح توجیهی بسته بندی خرما | مرجع نگارش طرح توجیهی


مرجع دانلود طرح توجیهی ایران
مطالب ویژه
adsads

ادامه مطلب

طرح توجیهی بسته بندی خرما
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مارس 5, 2020

طرح توجیهی بسته بندی خرما


 

طرح توجیهی بسته بندی خرما

 

تعریف طرح توجیهی :

گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد، گزارش طرح توجیهی، نام دارد.

طرح توجیهی بسته بندی خرما

 

طرح توجیهی بسته بندی خرما

خُرما که نام علمی آن : Phoenix dactylifera یا رطب گیاهی تک‌ لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌ اش خوراکی و دارای هسته‌ ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان میشود و برگ‌ های آن بزرگ است. ارتفاع نخل آن به 10 تا 20 متر یا بیشتر میرسد. گستردگی گونه خرما عمدتاً در نیمکره شمالی و در کشور های ایران، پاکستان، عراق، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچنین بیشتر کشورهای شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا است و در نیمکره جنوبی نیز به‌طور پراکنده دیده میشود.

میوه خرما جزو میوه‌های سته میباشد یعنی تمام قسمت باریکه آن گوشتی و حاوی مواد غذایی میباشد. خرما از دوران باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته‌ و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده توسط انسان بوده‌است. هدف از این طرح راه‌اندازی یک کارخانه بسته‌بندی خرما با ظرفیت بسته‌بندی 500 تن خرما در سال است. خرما به‌صورت فله ای از نخلستان‌ها خریداری میشوند و بعد از انجام مراحل پاک‌سازی و پولیش درجه‌بندی و سپس بسته‌بندی میشوند.ازآنجایی‌ که ایران هنوز هم جز کشورهای بزرگ تولیدکننده و صادرکننده خرما میباشد، بنابراین صنعت بسته‌بندی خرما الزامی است و باعث بالا رفتن ارزش صنعت بسته بندی خرما میشود، كشورمان داراي ارقام بسيار متنوعي از خرما است.

جمع‌آوری، فراوري، بسته‌بندی و توزيع اين ارقام میتواند ارزش‌ افزوده بسيار خوبي را براي طرح رقم بزند. بسته‌بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از مواد غذایی اگر به‌ خوبی بسته‌بندی و نگهداری نشوند خیلی زود خراب میشوند، خرما نیز از مواد غذایی باارزشی است که برای نگهداری و حمل‌ و نقل لازم است حتماً به‌ صورت بهداشتی بسته‌بندی شود تا در حمل‌ و نقل و جابجایی آسیب نبیند. فروش خرما به‌صورت فله ای از روش‌ های قدیمی میباشد که اگر خرما به‌صورت فله ای به فروش برسد سود بسیار زیادی نخواهد داشت. بسته‌بندی خرما در کارگاه بسته‌بندی خرما انجام میشود. بسته‌بندی و صادرات خرما جز صادرات غیرنفتی ایران محسوب میشود و در بین اقلام صادراتی غیرنفتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

سفارش طرح توجیهیدرباره نویسنده

e-tojihi.com 39 نوشته در مرجع دانلود طرح توجیهی ایران دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *